Lori
Що таке серцевинні промені дуба

Що таке серцевинні промені дуба

Одна з найважливіших переваг деревини – це ефектний зовнішній вигляд її поверхні. Кожен вид масиву має особливу текстуру. Далі розповімо про особливості текстури дуба, пояснимо, що таке серцевинні промені дерева та підкажемо, де можна купити меблі з натурального дерева.


Текстура дерева залежить від будови волокна, а також форми річних кілець і серцевинних променів. Вигляд тих чи інших елементів визначається тим, як саме була розрізана колода. Наприклад, річні кільця виглядатимуть так:


  • при поперечному розрізі – концентричні кола;
  • при радіальному – поздовжні смуги;
  • при тангенціальному – звивисті конусоподібні лінії.

На деревині поперечного розрізу видно світлі та блискучі лінії, направлені до кори: серцевинні промені (при інших розрізах вони мають вигляд коротких чи довгих ліній). Серцевинні промені – це канали, по яких рухається волога. Іншими словами, це кровоносні судини дерева.


У дуба промені особливо помітні, тому ця деревина цінується більше, ніж інші. Втім, серцевинні лінії часто стають причиною прикрої помилки: клієнти відмовляються від покупки меблів із дуба, бо сприймають цю особливість дубового масиву за шпаклівку.


Цікаво! Серед інших факторів, що визначають візерунок і колір виробу з дерева – пігмент (залежить від того, в яку пору року зрізають дерево), а також «вічка».

серцевинні промені дуба
Текстура дуба: як обробляють деревину?

Текстура дуба: як обробляють деревину?

Щоб зберегти унікальний візерунок масиву, виробники обробляють матеріал за особливою технологією. Для цього застосовуються декілька методів.


  1. Висушування. Якщо рівень вологості в приміщенні змінюється, то дубова деревина одразу ж на це реагує: вона всотує вологу або випаровує її. Щоб запобігти скручуванню та втраті форми спеціалісти висушують масив у спеціальних конвекційних камерах італійського виробництва. Процесс контролює спеціальний алгоритм, тому матеріал вдається висушити до рівня 6-8%.
  2. Обробка на установках «штучний туман». Спеціалісти застосовують технології, що допомагають надати масиву максимальної довговічності. Технологія “Штучний туман” у приміщеннях цеху дозволяє контролювати вологість повітря у межах 45-55%, тим самим запобігаючи розсиханню та розтріскуванню деревини при обробці.
  3. Зміцнення за допомогою алюмінієвих направляючих. Столи дубові завжди оснащують направляючими, які відіграють роль ребер жорсткості. Ці елементи запобігають втраті форми та скручуванню полотна.
  4. Нанесення поперечних повздовжніх розрізів. Під час перепадів рівня вологи деревина може збільшуватися та зменшуватися в розмірах. Розрізи допомагають компенсувати різницю та запобігти вигинанню щитів.
  5. Полірування. Дубові заготовки полірують доти, доки поверхня не набуде красивого блиску.
  6. Технологія «сандвіч». Спеціалісти покривають дубову основу товстими дубовими ж панелями. Це дозволяє відбирати для «зовнішнього» шару лише найкращі зразки. Не варто плутати процес виготовлення «сандвіча» із шпонуванням, адже шпон має товщину всього 0,1 мм.

Переваги дубових виробів

Дуб вирізняється високою міцністю, твердістю та стійкістю до гниття, фізичного та механічного впливу. Крім цього, дубова деревина дуже довговічна: в сучасних музеях можна побачити старовинні дубові меблі в дуже хорошому стані. За умови належного догляду ці вироби можна було б використовувати навіть зараз.


До речі, раніше із цієї деревини робили двері й декоративні скрині, адже дубовий масив практично неможливо пошкодити підручними засобами. Його також використовували для виготовлення бочок, адже дуб не розмокає у воді. Це відбувається тому, що дубова деревина містить дубильні речовини, що мають антисептичні властивості. Завдяки цьому дуб при контакті з водою мориться, тобто набуває глибокого темного кольору (натуральний морений дуб – це дерево, що пролежало у воді 500-1000 років). Напої, що зберігаються в дубових бочках, набувають приємного аромату та не псуються.


Замовити якісні меблі з дуба можна в українського виробника «Lori». Представлені тут корпусні конструкції, ліжка, стільці, столи та інші вироби з міцної деревини прослужать не менше 100 років, адже вони виготовлені з урахуванням усіх сучасних норм та вимог.

Відгуки у Facebook