Lori
Як розставити дерев’яні меблі в маленькій кімнаті?

Як розставити дерев’яні меблі в маленькій кімнаті?

Меблі в маленькій кімнаті

Багато власників малогабаритного житла погодяться з тим, що в невеликій квартирі нелегко оформити інтер'єр, адже квадратні метри, на жаль, не «розтягнеш».

Переваги дерев'яних меблів

Розмір залежить... від кольору

Дизайнери стверджують: існує декілька способів «втиснути» всі необхідні меблі з дерева у невелике приміщення. Далі розповімо, як правильно оформити інтер’єр у «компактній» кімнаті.


Чим «більшою» буде здаватися кімната, тим більше меблів можна буде в ній розмістити. Скористайтеся дизайнерськими лайфхаками для того, щоб «видовжити» та «розширити» приміщення візуально.


 1. Відтінки й орнамент. При оформленні невеликої вітальні не варто використовувати яскраві та темні кольори. Прийом контрастні «акценти», наприклад – одна рожева стіна і три білі, в цьому випадку теж не працює. Крім того, варто уникати складних геометричних орнаментів та масивних деталей інтер’єру. Такі елементи потребують «простору», тому маленька спальня, прикрашена «масштабними» деталями буде здаватися коміркою. Ідеальний вибір для невеликої кімнати – це відтінки білого, пастель та примітивний орнамент.
 2. Вертикальний візерунок на стінах зробить кімнату «легшою». Цей також «прийом» допоможе візуально «підростити» стелю. А ось горизонтальних орнаментів варто уникати, адже вони надмірно акцентують на розмірах приміщення. Єдине виключення – це довгий та вузький простір. В такій вітальні варто поклеїти шпалери з горизонтальним узором. Також можна підібрати для двох стін шпалери з крупним малюнком, в для двох інших – однотонний варіант.
 3. Підлога повинна контрастувати по кольору із меблями. Найкраще рішення – це паркет чи ламінат із діагональним узором (або укладений по діагоналі). Така підлога візуально «розширить» кімнату.

Увага! Дерев’яні меблі на замовлення можна купити в «Lori». Тут ви відшукаєте компактні варіанти світлих кольорів.

Планування невеликої кімнати

Спосіб розташування меблів варто продумати ще до ремонту. В іншому випадку можуть зʼявитися труднощі. Наприклад, буде дуже прикро, якщо світильники або розетки опиняться не там, де це потрібно.


При розташуванні меблів беріть до уваги такі поради:


 1. ліжка дерев’яні дитячі з ящиками – це чудовий вибір для батьків дитини, яка любить книги;
 2. не ставте меблі навпроти дверей, а крупні шафи – біля вікна (адже вони застуватимуть світло);
 3. предмети слід розставити так, щоб ви змогли легко пересуватися по проходах, відчиняти шафи, висувати ящики й ін. (мінімальна ширина проходів – від 45 до 70 см);
 4. не варто займати одну зі стін шафою «від краю до краю» з глухим фасадом (адже в результаті фасад здаватиметься стіною, і кімната зменшиться), краще підберіть варіант із великою кількістю скляних дверцят;
 5. шафи мають бути не широкими, а високими (можна – до самої стелі);
 6. оберіть маленький і вузький робочий стіл з великою кількістю полиць чи ящиків та висувною стільницею;
 7. варто прикріпити до стін кілька навісних полиць, де можна буде зручно розмістити книги;
 8. телевізор варто розмістити на стіні;
 9. на вікна слід повісити не штори, а жалюзі.

Розставляємо дерев’яні меблі: 3 типові помилки

Існує кілька типових помилок, які українці продовжують робити знову й знову. Далі розповімо, як уникнути жахливих помилок у оформленні інтер’єру невеликих приміщень.


 1. Все вздовж стіни. Шафа біля однієї стіни, диван і крісла – навпроти іншої. Типовий «радянський» спосіб розташування меблів – це не найкраща ідея. Зонуйте кімнату на кілька смислових локацій – робочий стіл, місце для відпочинку, зона для сну. Це допоможе зробити приміщення комфортнішим.
 2. Величезний диван. Ми звикли до крупних м’яких меблів, але в невеликій кімнаті великі дивани та крісла буквально «поглинуть» простір. Можливо у вашій вітальні взагалі немає місця для дивану?
 3. Всі меблі окремо. Власники малих спалень обирають для своїх кімнат «невеличкі» предмети: маленьку тумбочку, міні-комод, малу шафу й т.д. Втім, існує зручніший варіант – меблі нормального розміру, які будуть виконувати одразу кілька функцій. Наприклад, ліжко з відкидними панелями – це чудовий вибір для невеличкої спальні. Ви зможете зберігати всередині такої «шафи» постільну білизну, ковдри, зимові речі чи взуття й ін. А ось низький комод може виконувати роль приліжкової тумби.

Використайте наші поради, і ваша квартира буде комфортною та зручною.

Відгуки у Facebook