Lori
Як якісно пофарбувати меблі з дерева?

Як якісно пофарбувати меблі з дерева?

Пензлики, розпилювачі і грунтовка

Якщо ви не змогли знайти на ринку дерев'яні меблі потрібного кольору, то купіть будь-який варіант, що вам сподобався, та перефарбуйте його своїми руками. Озброївшись пензликом, розпилювачем і грунтовкою, ви зможете створити виріб, який ідеально впишеться в інтер’єр приміщення. Як зробити це правильно? Розповідаємо.

Дизайн стільниць від компанії LORI

Фарбуємо дерев'яні меблі: підготовка та первинна обробка

Якщо ви вирішили декорувати предмет інтер'єру, не звертаючись до професіоналів, то доведеться купити або орендувати такі інструменти та матеріали:


 • шліфувальна машинка, шпатель, наждачний папір (двох типів);
 • ємність для фарби, малярний скотч, набір пензликів і валик для фарбування;
 • розпилювач (якщо предмет великий);
 • лак на водній основі;
 • розчинник;
 • захисні окуляри;
 • грунтовка та шпаклівка;
 • водоемульсійна або акрилова фарба.


Перш ніж збирати інструменти, слід оцінити стан предмета, який ви збираєтеся фарбувати. Якщо ви плануєте «покращити» зовнішній вигляд абсолютно нового столу або етажерки, то шпатель і шліфувальна машина не знадобляться. А ось якщо ви вирішили відреставрувати старий комод, куплений на блошиному ринку, то без цих предметів ніяк не обійтися (втім, існує і «легкий» шлях – обробка дрібнозернистою наждачкою).


Підготовка меблів з дерева


Перш за все з поверхні виробу необхідно видалити весь лак. Це можна зробити трьома способами.


 1. Покриття можна зняти шліфувальною машинкою, широким шпателем або дрібнозернистим наждачним папером (з важкодоступних місць його можна вишкребти викруткою).
 2. Якщо ви не хочете довго мучитися і дихати пилом, нанесіть на виріб спеціальний хімічний розчин. Через деякий час ви зможете легко зішкребти лак шпателем або грубозернистою наждачкою.
 3. Будівельний фен допоможе швидко видалити лакове покриття.


Також меблі можна просто обробити адгезійною грунтовкою, а потім пофарбувати їх білою фарбою. При цьому ви отримаєте не дуже міцне покриття, але часу на реставрацію піде набагато менше.

Поради з фарбування меблів з дерева

Увага! Вирішили купити меблі з дерева для подальшої реставрації? Зверніть увагу на продукцію «Lori». у нашому каталозі є стільці, столи, ліжка і навіть шафи з дуба.


Очищену поверхню необхідно відшліфувати наждачним папером. Якщо деревина має виражений малюнок, то терти слід уздовж волокон. Потім виріб потрібно буде знежирити, знепилити і двічі заґрунтувати: накладаємо ґрунтовку, потім шпаклюємо і знову грунтуємо. Нові меблі з натурального дерева шпаклювати не варто, адже вони не мають дефектів. А ось сколи та тріщини на старій тумбочці або ліжку треба покрити двома шарами шпаклівки. Тепер дайте поверхні просохнути! Зробили? Відмінно, приступаємо до фарбування.


Слід нанести три шари фарби за допомогою розпилювача. При цьому кожний наступний шар накладають після того, як висохне попередній. Коли фарба остаточно затвердіє, покрийте виріб двома шарами матового або глянцевого лаку. Його теж потрібно наносити пульверизатором, адже при використанні пензлика поверхня може стати «горбистою». А ось валик «сколотить» лак, внаслідок чого в товщі шару залишаться бульбашки.


Порада! Якщо не хочете мучиться з фарбуванням самостійно, то підберіть дерев'яні меблі на замовлення від «Lori». У нас є варіанти на будь-який смак і колір.


Після фарбування меблі слід обробити лаком, який швидко висихає. Найякісніший матеріал висихає за кілька годин. Втім, якщо ви купили саме такий лак, то не варто думати, що вже через дві години тумбочку чи шафу можна буде занести в будинок – це не так. Через зазначений в інструкції час лак просто «схопиться» на поверхні виробу. При цьому до повного висихання пройде близько 2 діб.

111

Як підібрати фарбу?

Якщо ви вирішили сушити меблі в будинку, підберіть водоемульсійну або акрилову фарбу. «Легкі» матеріали дуже швидко висихають, тому вам не доведеться довго чекати. Втім, це рішення можна застосувати тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся покрити виріб лаком (він захистить фарбу від стирання і води).


Цікаво! Деякі покупці орієнтуються не на тип фарби, а на її колір. Будьте обережні! Якщо уподобаний розчин виявився корабельним (для яхт), то краще обрати інший варіант. Цей лакофарбовий матеріал дуже токсичний, тому він не підходить для робіт всередині будинку.


Обробка лаком у ваші плани не входить? Придбайте якісну масляну фарбу. Щоправда, сушити пофарбовані нею меблі доведеться на свіжому повітрі.

Відгуки у Facebook