Lori
Як доглядати за меблями з натурального дерева

Як доглядати за меблями з натурального дерева

Догляд за меблями з натурального дерева

Завдяки своїм пластичним властивостям дерево широко застосовують в оформленні будинку. Віконні рами, підлога, сходи, двері та, звичайно ж, меблі. Дерев'яні елементи в будинку – це завжди унікальність. Кожен сорт дерева хороший по-своєму, а різноманітність кольорів і текстур дає можливість дібрати предмети під будь-який інтер'єрний стиль. Купити дерев'яні меблі – означає, прийняти правильне рішення для всієї родини. Крім комфорту та затишку, дерев'яні меблі можуть стати сімейним раритетом і прекрасним спогадом. А ось щоб вони якомога довше зберігали ідеальний зовнішній вигляд, фактуру й колір, скористайтеся порадами з догляду від фахівців.

Догляд за меблями з натурального дерева
Як доглядати за дерев'яними меблями

Як доглядати за дерев'яними меблями з лаковим покриттям?

Для збереження лакованих меблів необхідно не допускати перепадів температури та вологості. Інакше меблі швидко можуть вийти з ладу. Чистити лаковані вироби необхідно обережно, уникати мокрих розводів, щоб не зіпсувати привабливість лакованої поверхні. Брудняться такі речі дуже швидко, особливо це стосується меблів темних тонів – вони відразу видають на собі найтонший шар пилу. Водночас лак на дереві добре захищає деревину від комах і проникнення вологи. Умови чистки лакованих меблів:

  • видаляємо пил і забруднення з лакованих предметів тільки бавовняною тканиною без ворсу;
  • добре після сухого прибирання натерти лаковані вироби спеціальним розчином – змішати в рівних пропорціях лляну олію зі спиртом (ізопропиловим), додати декілька крапель гліцерину. Наприклад, розчином з 0,5 склянки олії та 0,5 склянки спирту можна натерти лаковану поверхню до 10 м. кв.;
  • натирати необхідно бавовняною тканиною без сильних натисків, круговими, легкими рухами.
Таким чином, наносимо рідину на 10 хвилин і витираємо залишки сухою бавовняною тканиною, поліруємо до блиску всю поверхню.

Догляд за дерев'яними меблями на кухні

Приготування їжі на кухні щодня негативно впливає на меблі в цьому приміщенні. Пар, надлишки вологи, жир – все це позначається на стані деревини, навіть якщо вона оброблена спеціальними речовинами. Добре після кожного приготування їжі протирати та чистити меблі спеціальним оцтовим розчином. Для цього треба просто змішати оцет із водою в однакових пропорціях і м'якою ганчіркою протерти всі поверхні до абсолютної чистоти. Ця процедура не тільки очищає від бруду, а й усуває кухонні запахи. На фінальному етапі на суху поверхню краще нанести гліцерин. Тканину просочити гліцерином і протерти меблі – так легко повернути гарнітуру природний блиск. Порада! Сьогодні вже стало звичною справою використовувати спеціальні хімічні засоби, але вони часто мають дуже агресивний склад і можуть зіпсувати дерев'яні вироби. Оцтовий засіб абсолютно нешкідливий, дбайливо очищає дерев'яні поверхні.

Догляд за дерев'яними меблями на кухні
Правила догляду за старої дерев'яної меблями

Правила догляду за старими дерев'яними меблями

Меблі з натурального дерева з часом втрачають свій блиск, зношуються та вимагають особливого догляду. Часто дерев'яні меблі, що дісталася нам у спадок, цінні як пам'ять про близьких людей і пов'язані з важливими подіями. Зберегти старі меблі – це вберегти від забуття цінні спогади. Декілька простих кроків очищення старих меблів:

  • Очистити від надлишку пилу та бруду вологою чистою ганчіркою.
  • Змішати оцет і оливкову олію в рівних пропорціях. Для середнього рівня забруднення ще рекомендують додати в цю суміш лимонний сік у великих кількостях. Але якщо меблі значно пошкоджені, лимонний сік додавати не варто.
  • Наносити на старі меблі склад треба губкою, втирати легкими круговими рухами.
  • Почекати 30 хвилин.
  • Протерти меблі гліцерином або меблевим воском. Для цього просочити тканину цими рідинами та легко натерти до блиску.
Дерев'яні вироби вимагають постійної турботи та догляду. Чистота та блиск – дві важливі складові, здатні продовжити життя меблів на необмежений термін. Декілька нескладних процедур в обслуговуванні замінюють дорогі ремонти та заміну виробів. Все у ваших руках!

Відгуки у Facebook