Lori
Чим покрити дерев’яний кухонний стіл: особливості матеріалу

Чим покрити дерев’яний кухонний стіл: особливості матеріалу

Дерев'яний кухонний стіл протягом десятиліть був і залишається вигідним інтер'єрним рішенням. Такі меблі ніколи не виходить з моди та зберігають свою актуальність, стаючи справжньою окрасою будь-якої кухні.

Дерев'яний кухонний стіл
Скрыть царапины

Дерево заслужено вважається одним із найкращих матеріалів для кухонних меблів, особливо якщо ви вирішите купити дерев'яний стіл. Це пов'язано з тим, що воно:


 • ударостійке, зносостійке та водночас легко піддається неодноразовій реставрації;
 • має унікальну структуру, що забезпечує виробу природну красу, привабливість і стильний вигляд;
 • на дотик є теплим і гладким матеріалом, якого приємно торкатися;
 • дає можливість виготовити предмет будь-якої форми та конфігурації, що робить його універсальним.

Кухонні столи з дерева гармонійно вписуються в будь-які сучасні інтер'єри, завдяки чому завжди будуть цінним придбанням для будь-якого житла. Однак з ними пов'язаний один нюанс, а саме – необхідність захистити робочу поверхню від руйнівного впливу зовнішніх факторів.


Навіщо новому кухонного столу з дерева захист?

Деревина – натуральний, екологічно нешкідливий матеріал. Це його головна перевага й одночасно ключовий недолік. Зважаючи на свою натуральність, деревʼяні меблі


 • мають значну вагу;
 • погано переносять вплив високих температур;
 • схильні до механічних пошкоджень, через що на стільницях легко утворюються подряпини.

З урахуванням того, що стіл деревʼяний має досить високу ціну, необхідність захистити його від будь-яких пошкоджень виходить на перший план. Тим більше, що на кухні його підстерігає чимало «небезпек».


Недолік дерева дуже умовний – на кухні меблі з різних матеріалів «страждають» приблизно однаково. Єдине що, в цьому випадку потрібно, трохи більш ретельний догляд.

Як захистити робочу поверхню стільниці нового дерев'яного кухонного столу?

Грамотна обробка дозволяє забезпечити повноцінну експлуатацію меблів протягом багатьох десятиліть. Ще більше продовжити термін її служби можна при належному догляді за стільницею.


Ефективний захист дерева забезпечує покриття його поверхні лаком або маслом. Ці матеріали виконують захисну функцію й одночасно забезпечують додатковий естетичний ефект:


 • лак – традиційний варіант. Він наноситься в кілька шарів, в результаті чого утворюється міцний захисний шар. Процес тривалий, але має чудову результативність;
 • масло – відносно новий вид покриття. У такого складу немає запаху, і він надійно зберігає природну текстуру деревини. Єдина проблема полягає в тому, що потрібно частіше оновлювати шар.

Масляне покриття є кращим, і на те є свої причини. Воно не змінює колір стільниці, а деякі масла навіть посилюють натуральний малюнок. Водночас склад легко витримує вплив високих температур, що критично важливо для кухні. Всмоктуючись глибоко всередину деревини, масло пов'язує між собою волокна і паралельно захищає деревину від вологи. До того ж на обробленій таким чином стільниці будуть непомітні подряпини.


Незалежно від того, який матеріал ви оберете, технологія нанесення від цього сильно не зміниться. Загалом, вона має такий вигляд.


 1. Просушити, очистити від бруду та старого захисного покриття стільницю. За наявності дефектів зашпаклювати їх спеціальною шпаклівкою та відшліфувати.
 2. При наличии дефектов зашпатлевать их специальной шпатлевкой и отшлифовать.
 3. Нанести склад за допомогою кисті в декілька шарів. Кожен наступний шар наносити після висихання попереднього.
 4. Коли захисне покриття повністю висохне, протерти виріб м'якою та чистою ганчіркою.

Якщо купити меблі з натурального дерева і належним чином доглядати за ними, вони надовго збережуть ідеальний зовнішній вигляд навіть в «екстремальних» умовах кухні.


Не потрібно чекати, коли пошкодження стануть значними. Щойно ви помітите, що цілісність захисного шару порушена – поновіть його.

Деревянная мебель
Текстура дуба: як обробляють деревину?

Як відновити затертий кухонний стіл з дерева?

Деревина – чудовий, але не вічний матеріал, особливо на кухні. З роками стільниця майже неминуче втрачає первісний вигляд і навіть починає руйнуватися. Повернути їй естетичність і продовжити життя можна двома способами залежно від масштабу проблеми.


Якщо стіл постраждав меншою мірою, достатньо буде просто пофарбувати його. Для цього потрібно:


 1. Очистити поверхню від будь-яких покриттів за допомогою наждачки або шліфувальні машини.
 2. Виправити дефектні та проблемні місця шпаклівкою по дереву.
 3. Заґрунтувати поверхню фарбою з алкідною смолою, а потім нанести ще кілька шарів того ж лакофарбового матеріалу.

Коли проблема масштабніша, найбільш пошкоджені ділянки спочатку потрібно видалити, а потім заповнити порожнечі, що утворилися, спеціальним складом і просушити.

Відгуки у Facebook