LORI
Ваш кошик порожній

Сучасні стільці

2016-11-29 12:21:28 Комментариев: 0 Просмотров: 818
Сучасні стільці

Риба шукає, де глибше, а людина – де краще. Це прислів’я чудово демонструє нам прагнення людської натури до затишку та комфорту. Зараз ми не задумуємося, але колись наші предки не мали настільки комфортного житла, наповненого великою кількістю зручних меблів. А в якості стільців їм слугували звичайні кам’яні валуни. Але що було далі? Як дерев’яні пні перетворилися в благородні сучасні стільці та кресла? Коли людина зрозуміла, що стілець має виглядати по-іншому?

Звичайно, не помахом чарівної палички камінь став розкішними меблями. Ми розповімо Вам, куди ведуть корні теперішніх стільців.


Як незграбні первісні стільці стали сучасними?

Пройшло дуже багато років, перш ніж сидіння наших пращурів стали стільцями – знаряддям не тільки для відпочинку, але й для створення затишку в оселі, підкреслення дизайну інтер’єра.

Перші справжні меблі з’явилися у Давньому Єгипті (принаймні, так вважається). Вони виглядали як низькі табурети та лавки, на яких сиділи майже навпочіпки. Потім єгиптяни винайшли більш комфортабельний варіант, для фараона – стілець зі спинкою. Він був вище інших табуретів, щоб акцентувати увагу на владі фараона, його статусі. Саме тоді сидіння стали прикрашати різноманітним декором:


  • шкірою;
  • тканиною;
  • слоновою кісткою;
  • різьбленням по дереву.

Висота стільця говорила про ранг його власника. Але висота сучасних стільців, все одно, набагато більше за перші єгипетські.

 

Мода на цей предмет меблів розвивалася у Давній Греції та Римі, розквітала у європейському середньовіччі, в епоху Ренесансу. Практично кожен виріб тих часів був твором мистецтва. Багато з них досі стоять у музеях.


Сьогоднішні меблі набагато практичніше, але не менш комфортні. Купуючи нові стільці, людина додає до свого дому ще більше тепла та затишку, яких ніколи не буває багато.